facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in fitness - 17 Mar, 2016
by Kamaja - no comments
Dieta bez głodówki

Wraz z nowym rokiem przychodzą nowe postanowienia. Jednym z najczęściej powtarzanych jest trzymanie diety. Nie wiem, czy wiecie, ale jest to jedno z najcięższych do utrzymania. Stosując proste kroki, możemy sobie pomóc.

postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne

Trzymanie diety wiąże się z wyrzeczeniami. Jednakże jesteśmy pewni, że jest to możliwe. Jeżeli chcemy mieć odpowiedni efekt, być zdrowym i witalnym człowiekiem, to nie możemy robić tego na szybko. Szybka dieta prowadzi do różnego rodzaju chorób oraz pogorszenia nastroju. Jeżeli mamy być szczęśliwi z utrzymywania zgrabnej sylwetki to nie możemy się katować dietami. Nasza dieta musi nam przede wszystkim smakować. Nie możemy na niej chodzić głodnym. Oczywiście jest możliwe, aby schudnąć nawet 10kg w miesiąc, ale myślicie, że ten efekt będzie się utrzymywał na długo? Będzie to dla nas również bardzo niezdrowe. Aby uniknąć efektu jojo, należy zrobić to z rozwagą i bez pośpiechu.

Zbilansowana dieta

Wiele osób naszym zdaniem ma złe podejście do diety. Wszyscy sobie rozpisują, śniadanie, obiad i kolacje. Co możemy jeść i jak to przyrządzić. Dobrze jednak jest mieć nieco inne podejście. Rozpisanie posiłków zmusza nas do ich jedzenie, czy jesteśmy głodni, czy też nie. Innym minusem tego sposobu jest to, że musimy się zastanawiać czy coś możemy zjeść. Lepiej jest pójść w całkiem inną stronę. Jemy główne posiłki tj. śniadanie, obiad i kolacje. Dozwolone są również 2 małe przekąski między posiłkami takie jak drugie śniadanie i podwieczorek. Teraz najważniejsze, zamiast wypisywać listę rzeczy, które możemy jeść, wypiszmy te, które nam szkodzą.

zbilansowana dieta

Wypisujemy po prostu rzeczy, których nie możemy jeść i zastępujemy je czymś innym. Na początek niech to będzie jeden produkt. Po tygodniu dopiszemy kolejny i kolejny i tak do uzyskania odpowiednich nawyków żywieniowych. Nasza propozycja to zaczęcie od chleba białego. Jest to najprostszy krok. Zastąpienie chleba białego chlebem razowym nie powinno przysparzać problemów. Po tygodniu udanego postu od chleba białego możemy spokojnie przejść dalej. Możemy zastąpić mięsa tłuste mięsami chudymi takimi jak kurczak, indyk itp. Prostym krokiem jest również wymiana sera żółtego w kanapkach na ser biały. Zauważmy, że cały czas ograniczamy kalorie, ale nie ograniczamy ilości jedzenia, więc nie chodzimy głodni. W tym momencie przychodzi miejsce na jakiegoś typu suplement taki jak np. Asystor Slim. Jednym z większych kroków, który da nam chyba największy efekt to zastąpienie napoi słodzonych czystą wodą mineralną. Pamiętajmy, że wszystkie napoje gazowane takie jak np. cola i oranżady, ale również soki w kartonikach mają ogromną ilość cukru. Zastępując je wodą mineralną możemy obciąć nawet do 700kcal dziennie. Jest to naprawdę wielki krok. Musimy przyznać, że jeden z trudniejszych. Wyżej wymienione przykłady dają nam gwarancje smukłej sylwetki. Jeżeli jednak nie mamy jeszcze odpowiednich efektów, to rozpiszmy sobie naszą dotychczasową dietę bez żadnych pominięć. Może jemy za dużo słodkiego? Warto się tym zainteresować. Dieta to wyrzeczenia, ale bez poświęcenia nie będziemy mieli wystarczających efektów.

 

Dodaj komentarz