facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in łysienie - 07 Wrz, 2018
by Kamaja - no comments
Jak poradzić sobie z łysieniem?

łysienie na ostro

Łysienie to problem wielu ludzi, a może określić kilka jego typów. Między innymi, może to być łysienie plackowate, czyli pojawiające się w określonych miejscach na głowie. Może to być także wypadanie włosów, czyli takie pojedyncze, albo po kilka włosów na raz. Dodatkowo warto także wspomnieć o skutkach przyjmowania niektórych leków. Dość typowe są środki chemiczne, których przyjmowanie w czasie przebywania chorób związanych z nowotworami, może powodować nawet całkowitą utratę włosów. Aż w końcu można dojść do łysienia spowodowanego niczym innym, niż genami, które są przekazywane nam z pokolenia na pokolenie. Niektórzy zwyczajnie łysieją, jak ich rodzice, albo dziadkowie.

Łysienie plackowate

Jeśli chodzi o radzenie sobie z łysieniem plackowatym, to sposobów jest kilka. Po pierwsze, kiedyś noszone były tak zwane tupeciki, czyli nic innego, jak czapki z włosów, coś jak mini peruka, ale przeznaczana najczęściej na sam czubek głowy, tak aby możliwe było zakrycie, pojawiającego się tam łysego obszaru. Ten rodzaj łysienie dotyczy niektórych mężczyzn w wieku dojrzałym, ale jak się okazuje także kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Nie należy zbytnio przejmować się tym faktem, ale możliwe, jak się da dbać o siebie, albo zacząć stosować peruki, treski, czy na przykład chodzić na wszczepianie włosów, które polega na dowiązywaniu dodatkowych włosów, do tych które jeszcze na głowie pozostały. Tego typu zabiegi nie kosztują aż tak sporo, a mogą poprawić wygląd oraz w dużej mierze samopoczucie. Jedynym ich mankamentem jest konieczność powtarzania, podobnie jak w przypadku farbowania włosów.

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów, może stać się przyczyną znacznego przerzedzenia włosów, ale także całkowitego wyłysienia. Może ono być także spowodowane chorobą z której osoba nie zdaje sobie sprawy. Warto więc na samym początku pojawienia się problemu zrobić sobie szczegółowe wyniki krwi, a także zasięgnąć opinii lekarza. Czasem może się okazać, że włosy wypadają, bo zbyt mało jakiegoś pierwiastka, a osoba może zwyczajnie zacząć brać odpowiednie witaminy, aby sytuacja mogła wrócić do normy. Chociaż wypadanie włosów nie musi spowodować całkowitego wyłysienia warto działać szybko, a także postarać się ustalić jego powód. Zaniedbanie tego pierwszego etapu, może jednak spowodować większy problem, albo być początkiem tak zwanego łysienia plackowatego.

Taki typ urody

Jeśli chodzi o łysienie spowodowane genami, to można je albo zaakceptować, albo szukać innego rozwiązania. Warto przejrzeć rankingi typu loxon opinie. Także może być pomocne przyjmowanie niektórych suplementów, ale korzystne być może także zastosowanie wszczepiania włosów, w te partie głowy, na których problem powstał. Innym sposobem może być stosowanie peruk, albo wspomnianego już tupecika, albo dość innowacyjnego tatuażu, który ma za zadanie brakujące włosy imitować.

Akceptowanie siebie

Czasem łysienie może być przyczyną nie tylko samego problemu chorobowego, albo związanego z brakiem witamin, czy minerałów, ale także powodować stany depresyjne, czy nawet brak akceptacji dla swojego wyglądu. To w efekcie może spowodować kompleksy, a także zmniejszenie własnej samooceny. W prawidłowym funkcjonowaniu pomocne okazuje się być akceptowanie siebie takim, jaki się jest. Wiadomo jednak, że korzystanie z salonów urody, czy na przykład usług fryzjerskich sprawia, że nasz wygląd i samopoczucie poprawiają się, a dzięki temu poprawia się także nasza samoocena. Warto od czasu do czasu zrobić coś tylko dla siebie.

 

Dodaj komentarz