facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in ciąża - 09 Lut, 2016
by Kamaja - no comments
Jak schudnąć po ciąży – skutecznie i bez wysiłku

Do pytania, jak schudnąć po ciąży wraca każda świeżo upieczona mama. Czy jednak należy przystępować do odchudzania zaraz po porodzie? Ma na to wpływ wiele czynników, jednak najważniejsze, aby było to dla nas i naszego dziecka bezpieczne. Przedstawimy wam kilka wzorów, dzięki którym wrócisz do formy.

schudnąć po porodzie

Schudnięcie po ciąży jest jak najbardziej możliwe. Trzeba jednak brać pod uwagę to, ile ważyłyśmy przed porodem, a ile zaraz po nim. Czy chcemy wrócić do swojej poprzedniej sylwetki, czy chcemy osiągnąć jeszcze lepszy cel? Jedno jest pewne. Proces chudnięcia jest powolny, nie należy go przyspieszać w żaden znaczący sposób. Wg badań, zdrowe chudnięcie to około 0,5 – 1% masy ciała tygodniowo. W takich proporcjach będziemy miały pewność, że nie zaskoczy nas efekt jojo. Naszym zdaniem nie powinnyśmy przystępować do odchudzania zaraz po porodzie. Organizm kobiety jest wtedy wystarczająco wyczerpany i nie należy go szokować ćwiczeniami i głodówką. Czy ćwiczenia w ogóle są potrzebne? Naszym zdaniem nie. W dalszej części artykułu opiszemy to dokładniej.

Skuteczne odchudzanie po ciąży bez wysiłku.

Ruch to zdrowie, nie mamy ku temu żadnej wątpliwości. Ale czy ruch fizyczny i ćwiczenia są aż tak bardzo ważne? Co prawda są zdrowe, ale nie są one konieczne. Dlaczego ludzie, którzy chcą schudnąć, biegają godzinami? Ponieważ tracą wagę, wraz z wagą tracą i mięśnie i tłuszcz. Jeżeli zależy nam na szczupłej sylwetce, to powinnyśmy się jednak skupić tylko i wyłącznie na utracie tkanki tłuszczowej. Skoro bieganie jest złe, to co jest dobre? Każda osoba, która chociaż raz w życiu zainteresowała się utratą tkanki tłuszczowej, ćwiczeniami i suplementacją powie nam, że 70% sukcesu to dieta. Nie możemy myśleć, że gdy będziemy biegać godzinę dziennie, codziennie, ale na to zjemy sobie pizze, to schudniemy. To tak nie działa. Zamiast katować się godzinami na siłowni, powinnyśmy trzymać dietę. Da to nam nie tylko lepszy i szybszy efekt, ale również trwalsze rezultaty.

Z trzymaniem diety po porodzie mogą być problemy. Burze hormonalne nam na to nie pozwalają, sięgamy po więcej i więcej. Jest jednak na to sposób. Według najnowszych sondaży, najczęściej kupowanym suplementem na odchudzanie przez świeżo upieczone matki jest Acai Berry. Są to jagody Acai, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Ich działanie wpływa między innymi na nasz zwiększony apetyt, dzięki czemu łatwiej jest nam się powstrzymać od zbędnych przekąsek. Można je kupić bezpośrednio na stronie producenta tutaj http://acaiberry900.pl/ (uwaga na podróbki na aukcjach). Kobiety wybierają akurat ten suplement, ponieważ składa się z naturalnych składników, więc nie będzie on dla nas szkodliwy. Tabletki te dosłownie trawią tłuszcz, dzięki czemu mamy więcej energii w ciągu dnia. Co z ćwiczeniami? Jakiś wysiłek fizyczny jest również potrzebny, jednak długie bieganie nam w tym nie pomoże. Najbardziej efektywnym jest krótki bieg lub dłuższy spacer. Kobieta, która ma małe dziecko, ma wystarczająco dużo ruchu, aby palić tyle kalorii, ile trzeba. Całodobowe zajmowanie się dzieckiem plus spacery, na które i tak musimy wychodzić. Wg Książki „2xME” to właśnie ruch o małej intensywności taki jak np. spacery spala najwięcej tkanki tłuszczowej. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym zagadnieniem, to polecam zapoznanie się właśnie z tą książką.

jak schudnąć po ciąży

Jak schudnąć po porodzie – mój przykład -12kg

Mnie osobiście udało się zrzucić 12 kg po ciąży. Zrobiłam to dokładnie tak, jak opisywałam wyżej. Nie miałam zamiaru katować się ćwiczeniami, więc nie ćwiczyłam. Wystarczyła odpowiednia dieta i suplementacja. Polecam zakup wyżej wymienionych tabletek, a w diecie wystarczy trzymać się 2 zasad. Już tłumaczę, o co chodzi.

Aby schudnąć, trzeba mieć ujemny bilans kaloryczny. Dla kobiet w wieku 20-30lat zerowy bilans kaloryczny to około 2000-2400kcal. Nie można powiedzieć, że żywimy się jakoś strasznie niezdrowo. Jemy owoce, warzywa oraz mięso. Zadałam sobie trud i podliczyłam cały mój dzień. Wyszło mi, że zjadałam około 2500kcal. Czyli miałam nadwyżkę kaloryczną. Przejrzałam kartkę, na której zapisywałam kalorie i stwierdziłam, że 2 pozycje, można zamienić na coś innego. Zastąpiłam całkowicie cole i soki słodzone czystą wodą. Dlaczego? Nie piłam przecież jakoś strasznie dużo coli dziennie. W 100g coli jest około 40 kcal, wypijając tylko 2 szklanki dziennie to zbędne 300 kcal. Jedząc ciągle to samo, ale zastępując cole zwykłą wodą, byłam w stanie schudnąć, wg mojego wzoru. Postanowiłam dodatkowo ograniczyć słodkie, które zajmowało mi kolejne 400kcal dziennie. W ten sposób jedząc dokładnie to samo co zawsze, zmniejszyłam dzienną kaloryczność o 700kcal! Dzięki Acai Berry nawet mi się na słodkie nie miało. Szok? Nie, zwykła matematyka. Moim zdaniem nie potrzebujemy jakichś diet, układanych specjalnie pod naszą osobę. Wystarczy przyjrzeć się dokładniej temu, czym się aktualnie żywimy i zastąpić to czymś zdrowszym. W moim przypadku wystarczyło wykluczenie coli (soki w kartonikach czy oranżady też mają kalorie!) i słodyczy. Bez ćwiczeń, bez głodowania a zdrowo i przyjemnie. Pamiętajmy, aby wszystko robić z głową, wtedy będzie to dla nas przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Marta, Dbam-o-Zdrowie.eu

 

Dodaj komentarz