facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in łysienie - 22 Mar, 2016
by Kamaja - no comments
Łysienie w każdym wieku

Z wiekiem nasze priorytety znacznie się zmieniają. Zamiast dbać o formę i szczupłą sylwetkę zaczynamy się przejmować tym, że zaczynały łysieć. Nic w tym dziwnego, jest to typowa oznaka starzenia się. Jednakże możemy temu skutecznie przeciwdziałać.

wypadanie włosów

Przyczyny wypadania włosów.

Nie możemy wszystkiego zwalać na starzenie się. Jest to czynnik oczywisty, ale nie tłumaczy to osób, które zaczynają łysieć nawet w wieku 20-25 lat. Coraz większe zakola aż do powstania „gniazda” w takim wieku nie jest czymś pożądanym. Dlaczego więc łysiejemy w tak młodym wieku? Przyczyn może być kilka, a większość sprowadza się do podstaw psychicznych. Nadmierny stres osłabia nasz organizm, wiadomo to od lat. Codzienny stres może pogorszyć nasz stan zdrowia. Odbija się to nie tylko na częstszym chorowaniu i pogorszeniu odporności, ale również na stanie wizualnym takim jak skóra czy wypadanie włosów. Jest to poniekąd powiązane z innym czynnikiem, jakim jest depresja. Depresja rujnuje ludzi nie tylko od środka. Może mieć bardzo poważny wpływ na nasz węgla, przez to możemy znacznie posiwieć albo nawet stracić włosy. Wypadanie włosów może mieć coś wspólnego z silnymi uczuciami. Wiąże się to zazwyczaj z uczuciami negatywnymi. Osobiście znam człowieka, który osiwiał w 100%, ponieważ ponad pół roku spędził przy łóżku swojej żony chorej na raka w szpitalu. Samo to zamartwianie się o jej zdrowie spowodowało osiwieniem jego włosów w wieku 26 lat.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów.

Na rynku dostępne jest wiele preparatów na łysienie. Między innymi takie jak np. loxon 2%. Pomagają one w znacznym stopniu zredukować wypadanie włosów. Trzeba przyznać, że podejście do łysienia powinno być takie samo jak do każdej innej choroby. Im szybciej zaczniemy kuracje, tym lepsze i szybsze efekty otrzymamy. Łysienie plackowate oraz łysienie androgenowe to nie jest nic nowego. Ludzkość zna te choroby od wielu lat. Przez ten czas nauczyliśmy się skutecznie sobie z nimi radzić.

 

Dodaj komentarz