facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in potencja - 05 Wrz, 2018
by Kamaja - no comments
Problemy z potencją, jak sobie radzić

Problem z potencjąProblemy z potencją, to nic innego, jak problem ze wzwodem członka, a to ma jednocześnie kilka dodatkowych podłoży, które mogą mieć na wpływ na życie mężczyzny. Po pierwsze, obniżenie poczucia własnej wartości, może wywoływać pojawienie się problemów tego typu, zwłaszcza jeśli facet jest w stałym związku, a partnerka oczekuje współżycia, które okazuje się być niemożliwe i mało satysfakcjonujące. Po drugie, problemy ze zdrowiem, które mogą być przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy. Chodzi o to, że istnieją takie przypadłości, które mogą być pośrednio przyczyną pojawienia się problemów z potencją. Jedną z takich przypadłości, może się okazać prostata, czyli inaczej mówiąc przerost gruczołu krokowego, objawiający się częstym oddawaniem moczu, w małych ilościach, a niekiedy nawet niemożliwość oddawania go w ogóle. Na taki problem, często pomaga niewielki zabieg, albo środki farmakologiczne, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Podłoże psychiczne

Problemy z potencją, mogą jednak mieć także podłoże psychologiczne, między innymi związane z brakiem odpowiednio wysokiego libido, czyli ochoty na seks, a to jak wiadomo, czasem spada nieco z wiekiem. Wiele zależy także od partnerki, gdyż może się okazać, że niezbyt dba o siebie, albo zmieniło się coś w jej wyglądzie, co nie podoba się mężczyźnie. Czasem także, jej próba zainicjowania współżycia, może się przełożyć, na pojawienie się problemów z potencją u mężczyzny, który czując się nieatrakcyjny, bo nie wzbudzającym zainteresowania facetem, może mieć z tego powodu blokady emocjonalne. Warto wiedzieć, że nawet jeśli problem z potencją już się pojawił, nie warto od razu panikować, bo to może być chwilowy problem, zwykłe przemęczenie, albo wspomniana wcześniej blokada emocjonalna. Zawsze kiedy jest coś nie tak, warto jest porozmawiać, zwłaszcza w związku ze stażem. Problem z potencją, to nie koniec świata, zwłaszcza jeśli para ma za sobą szczęśliwe lata.

Rutyna w związku

Innym powodem może być pojawienie się rutyny w związku, a także chęć przeżycia czegoś nowego, a nieumiejętność przekazania tej informacji partnerce. Szczerej rozmowy nic nie zastąpi, a także mając chęć urozmaicenia życia erotycznego, nawet w czasie braku możliwości normalnego współżycia, także jest możliwa. Odpowiednio dopasowane gadżety erotyczne, są w stanie nie tylko dodatkowo pobudzać partnerów, ale także sprawić, że problem z potencją, nie będzie już tak problematyczny dla niej, a dodatkowo użycie gadżetów, może sprawić, że sprawność seksualna u mężczyzny wróci ze zdwojoną siłą, bo tak działa na przykład zazdrość. Nie wolno jednak przekraczać granic, jakimi są osobiste przekonania, a także chęć podjęcia próby, czy dokonania eksperymentu. Bardzo często mężczyźni unikają wszelkich rozmów, dotyczących swoich problemów z potencją, a to z uwagi tego, że traktują je zbyt osobiście, a także uznając, że nie mają nic do zaoferowania drugiej stronie. Niekiedy dobry efekt mogą przynieść preparaty takie jak np. zytax. Efekt takiego postępowania może być taki, że pozbawiona seksu kobieta, popadnie we frustrację, złość, a także będzie mieć wiele niepotrzebnie nagromadzonej energii, może także szukać innego sposobu na zaspokojenie swoich potrzeb, na przykład w ramionach innego, bardziej sprawnego partnera. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku zaangażowania uczuciowego, nie jest to łatwa decyzja, także dla pań. Czasem trudno jest postawić na szali wiele lat udanego związku, w imię jednego, udanego seksu. Zamiast jednak skupiać się na swojej niemocy, warto aby facet, mający taki problem postarał się o znalezienie przyczyny, a potem także o to, aby rozmawiać o swoich potrzebach i potrzebach drugiej strony. Może się okazać, że partnerka zacznie wówczas go wspierać w dążeniach do poprawy sytuacji. Warto pamiętać, że problem z potencją, to nie jest tylko problem samego mężczyzny, zwłaszcza jeśli trwa on w związku, ale wtedy jest to problem dla obojga partnerów.

 

Dodaj komentarz