facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in fitness - 28 Sty, 2016
by Kamaja - one comment
Prosty sposób na masę mięśniową, plus ranking suplemetnów.

Chodzisz na siłowni już dłuższy czas, ale nie widzisz efektów? Chciałbyś zacząć się suplementować, ale nie wiesz jakie odżywki są najlepsze dla Ciebie? Chcesz zbudować dobrą i suchą masę mięśniową? Mamy dla Ciebie kilka rad, jak to wszystko osiągnąć.

najlepsza odżywka na masę mięśniową

Budowa masy mięśniowej odżywki.

Pamiętajmy, że odżywki i suplementy to tylko dodatek do treningu. Nikt nie powiedział, że są one konieczne. Jednakże są bardzo popularne, dlaczego? Ponieważ w znacznym stopniu przyspieszają proces budowy masy mięśniowej. Jeżeli twoim celem jest nie tylko dobra kondycja, ale również dobrze wyrzeźbiona sylwetka to warto zainteresować się odpowiednimi suplementami. Polski rynek jest totalnie zawalony różnego rodzajami suplementami i początkujący zwyczajnie nie wie, gdzie dostanie najlepsze suplementy na przyrost masy. Odpowiedź jest prosta, staramy się omijać wielkie sklepy, które pod jednym logiem sprzedają niemal wszystko. Takie sklepy przeważnie idą na ilość, a nie na jakość (weź za przykład zwykłą biedronkę, masz tam wszystko „wyprodukowane specjalnie dla biedronka” no i jak z jakością?). Polecam zainteresować się produktami. Które są dostępne bezpośrednio u producentów. Nie dość, że są tańsze, to każdy producent dba o jakość swojego produktu. Przygotowaliśmy specjalnie dla was, ranking najlepszych suplementów na masę, gdzie znajdziecie tego właśnie typu produkty.

Ilość kalorii a masa mięśniowa.

Doskonale wiemy, że budowanie masy mięśniowej nie jest możliwe na ujemnym bilansie kalorycznym. Musimy pamiętać, że każdy organizm jest inny. Jedna osoba przy 85 kg potrzebuje 3000kcal a inna 3500kcal. Musimy również pamiętać o jednym ważnym składniku, a mianowicie o poziomie tkanki tłuszczowej. Jeżeli bowiem mamy powyżej 20-25% tłuszczu w naszym ciele to, czy jest sens trzymać wysoką kalorykE? Naszym zdaniem nie. Powinno się trzymać odpowiednią dietę, w której na odpowiednich poziomach będziemy trzymać wszystkie makro składniki. Krócej mówiąc, ujemny bilans kaloryczny przy wystarczająco wysokim białku. Dla takich osób mogą być również przydatne inne suplementy, mianowicie takie, które pomogą spalić zbędny tłuszcz. Tutaj znajdziecie przykłady suplementów redukujących tkankę tłuszczową.

dobre odżywki na przyrost masy mięśniowej

Z drugiej strony mamy osoby, które są bardzo chude. Są to tak zwani ektomorficy, którym jest ciężko przybrać na wadze. Takim osobom zaleca się dużo wyższą kalorykę posiłków oraz odpowiednie suplementy na masę.

Co zrobić, aby być wielkim.

Nie szukałbym na waszym miejscu magicznego sposobu na masę mięśniową. Taki proces jest długi i ciężki. Moim zdaniem to bardzo dobrze, gdyby było łatwo, to każdy by chodził przypakowany jak Brunejka i mięśnie nie byłyby już takie atrakcyjne. Odżywki na przyrost masy mięśniowej mogą nam w tym celu pomóc, ale jak ćwiczyć, aby być wielkim? Należy ćwiczyć siłowo. Gdy idziemy na trening, to dawajmy z siebie 100% swoich możliwość. W końcu i tak siedzimy na siłowni, nie chcemy, aby to być czas stracony. Mięśnie potrzebują bodźca do wzrostu, należy ćwiczyć siłowo i co jakiś czas (ale z głową!) zwiększać swoje obciążenia, w ten sposób nasze mięśnie będą chciały rosnąć. Należy odpowiednio pod siebie ułożyć sobie dietę. Każdy jest inny, pamiętajmy, że nie ma uniwersalnej diety dla wszystkich!

Odpoczynek buduje mięśnie.

Pamiętajmy o odpoczynku, Dlaczego odpoczynek jest taki ważny? Ponieważ mięśnie nie rosną na siłowni, na siłowni staramy się zmęczyć mięsień, który rośnie (najlepiej) w nocy, kiedy śpimy. Pamiętajmy, aby robić sobie co najmniej dzień przerwy między takimi samymi partiami. Niektóre partie ciała powinny być ćwiczone raz w tygodniu (na maxa jak każde oczywiście) jak np. nogi.

Pamiętajmy, że przetrenowane mięśnie również nie będą chciały rosnąć. Na siłowni potrzebny jest zdrowy rozsądek i ćwiczenia. Nie za dużo, nie za mało. Dajmy sobie miesiąc albo dwa miesiące na siłowni, a poznamy nasze ciało lepiej. Wtedy każdy będzie mógł sam sobie ułożyć optymalny plan pod siebie.

 

Dodaj komentarz