facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in Bez kategorii - 15 Sie, 2018
by Kamaja - no comments
Rzucanie palenia – jak skutecznie przestać palić?

rzucanie palenia z tabexDla wielu osób rzucanie palenia to bardzo kłopotliwy temat. Wielokrotne próby pozbycia się nałogu zakończone fiaskiem nie tylko niekorzystnie wpływają na stan psychiczny palacza. Fizyczne dolegliwości, z którymi muszą zmagać się osoby z głodem nikotynowym nie należą do przyjemnych. Czy istnieje szybki sposób na to, aby rzucić palenie? Szybki niekoniecznie, ale jeśli chcesz rzucić palenie, pamiętaj o przestrzeganiu kilku prostych zasad.

Rzucanie palenia – o czym warto pamiętać?

Kiedy szykujesz się do walki z nałogiem – odpowiednio się przygotuj. Po pierwsze wyznacz termin startu – i jeśli tylko możesz – weź kilka dni wolnego. Dlaczego? Dzięki temu unikniesz sytuacji i spotkań, które bywają dla Ciebie stresujące. Im mniej stresu, tym mniejsze szanse, że nie sięgniesz po papierosa. Po drugie, dbaj o siebie! Pamiętaj, aby wysypiać się i pić dużo wody. Po trzecie, poinformuj jak największą liczbę ludzi o Twoim postanowieniu. Chęć nieokazania słabej woli wobec innych może być silnym motywatorem. I pamiętaj: nigdy nie jest za późno na rzucanie palenia! W tym wszystkim może Ci pomóc np. Tabex.

Rzucanie palenia – co zrobić, aby przestać palić?

Czy rzucanie palenia to dla Ciebie kłopotliwy temat? Nie przejmuj się – mnóstwo osób zmaga się z takim samym problemem co Ty. Jeśli chcesz rzucić palenie, musisz dobrze przygotować się do wali z nałogiem pod każdym względem. Niewykluczone, że będziesz musiał skorzystać z pomocy specjalisty, ale jedno jest pewno: prędzej czy później uda ci się.

Rzucanie palenia – metody farmakologiczne jako pomoc w walce z nałogiem

Nie uda Ci się rzucić palenia bez Twojego nastawienia psychicznego, to jest pewne. Jednak samo nastawienie może okazać się niewystarczające. Na szczęście, obecnie na rynku są dostępne specjalne leki, które pomagają np. w łagodzeniu objawów głodu nikotynowego. Musisz jednak wiedzieć, że to, jaki lek będzie dla Ciebie właściwy, zależy od kilku czynników: m.in. poziomu uzależniania czy przeciwskazań w postaci chorób. Wśród leków, które wspomagają rzucanie palenia można wyróżnić plastry nikotynowe, pastylki do ssania czy też specjalne inhalatory. Dzięki takiemu dodatkowemu wsparciu możesz zwiększyć szanse na uwolnienie się od nałogu.
—–

 

Dodaj komentarz