facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in cholesterol - 03 Lut, 2016
by Kamaja - one comment
Skuteczny sposób na cholesterol – dieta i suplementy

Cholesterol tak naprawdę jest człowiekowi niezbędny. Jednak niekiedy przekracza on zalecaną normę. W takich właśnie przypadkach powinniśmy pomyśleć nad zmniejszeniem jego poziomu. Jednak trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać.

obniżanie cholesterolu
Obniżanie cholesterolu.

Nie musimy chyba ukrywać, że zły cholesterol bierze się z diety. Na dobry początek musimy zmienić nieco nasz nawyki żywieniowe. Powinniśmy unikać tych produktów, które zawierają w swoim składzie zły cholesterol, a przyjmować w pokarmach więcej dobrej frakcji cholesterolu. Należy pamiętać, aby oba rodzaje cholesterolu utrzymywały się na odpowiednim poziomie, dopiero wtedy będziemy w 100% zdrowi. Dodatkową pomocą okazuje się suplementacja. Już od tysięcy lat, człowiek używał różnego rodzaju ziół na obniżanie ciśnienia czy też cholesterolu. Nie jest to nic nowego. Na polskim rynku znajdują się dziesiątki preparatów na obniżenie cholesterolu. Najczęściej kupowanym, a zarazem najskuteczniejszym z nich jest Cholesterol OFF. Można go dostać bezpośrednio na stronie producenta tutaj www.cholesteroloff.pl. Producent tego preparatu daje gwarancje poprawy poziomu cholesterolu.

Dieta na cholesterol.

Nasza dieta musi być bogata w zdrowe składniki odżywcze zbijające w naturalny sposób zły cholesterol. Takie substancje znajdziemy między innymi w warzywach, owocach, zbożach, ziołach czy też rybach. Pamiętajmy, aby ograniczyć w pewnym stopniu przyjmowanie tłuszczy. Zapomnijmy na jakiś czas potrawach smażonych na oleju. Kwas gamma-linolenowy (GLA) występuje w znacznym stopniu w wiesiołku. Jest on bogaty również w inne kwasy nienasycone, które w naturalny sposób regulują poziom tłuszczu i w ten sposób zapobiegają występowaniu miażdżycy. Karnityna, której najlepszym źródłem jest chude mięso wpływa pozytywnie na gospodarkę tłuszczową człowieka. Pyłek kwiatowy to szczególny składnik, którego nie może zabraknąć w naszej anty cholesterolowej diecie. Wpływa on dobrze na nasz cholesterol i radzi sobie z wysokim poziomem trójglicerydów. Pyłek powinien być przyjmowany nawet 3 razy dziennie po około 20-40 g na porcje. Pyłek dobrze miesza się z jogurtem albo mlekiem.

Ruch obniża cholesterol.

Nie należy bać się tego punktu. Nie chodzi oczywiście o to, aby biegać maratony. Wystarczy spacerować. Można wybrać nawet rower, który jest jeszcze lepszym rozwiązaniem. Nie należy siedzieć cały dzień w domu. Jeżeli mamy tylko taką możliwość, należy wyjść sobie na poranny spacer, około 30 min. Wieczorem również powinniśmy się troszeczkę poruszać. Spacer albo rower przez 30 min dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie! Może mieć kolosalny wpływ na nasz organizm i nasze zdrowie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są tak zwane „kijki”, ostatnio bardzo popularne nordic walking. Przy tego typu spacerze poruszają się nie tylko nogi, ale również góra ciała.

Więcej o cholesterolu znajdziemy tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Cholesterol

 

Dodaj komentarz

  • Zofia //07 Lip 2016

    Odpowiednia dieta jest bardzo ważna, nie tylko jeśli chcemy obniżyć cholesterol. Mi w tym poza dietą pomogło Gold Omega 3, czyli kwasy omega 3 DHA i widzę ich pozytywny wpływ działania na swój organizm, nie tylko obniżył się poziom cholesterolu, ale poprawił się ogólny stan zdrowia.