facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in cera - 01 Kwi, 2016
by Kamaja - no comments
Sposób na blizny i szybsze gojenie się ran

Blizny powstają wskutek różnego rodzaju wypadków. Od przecięć po przetarcia i rozerwania aż po nakłucia. Często w miejscu rany powstaje brzydka, niechciana blizna. Możemy temu spokojnie zapobiec.

plizna po cesarskim cieciu

Gojenie się ran.

Organizm w momencie przerwania ciągłości skóry kieruje całą swoją odporność w to miejsce. Ważne jest, aby odpowiednio przemyć i zabezpieczyć miejsce, w którym doszło do uszkodzenia ciała. Aby odpowiednio zabliźnić uszkodzone miejsce, niezbędny jest naturalny kolagen. Ciało wysyła w miejsce przecięcia dodatkowe zapasy kolagenu, jednakże nie są one wystarczające. Rana się zagoi, ale w miejscu uszkodzenia często pozostanie brzydka blizna, im większa rana, tym większa i paskudniejsza pamiątka w tym miejscu. Tutaj warto wspomóc masz organizm, dodatkową dawką kolagenu. Istnieje wiele przykładów i dowodów na to, że stosując odpowiedni krem kolagenowy miejscowo na ranę, znacznie przyspiesza jej gojenie, a sama rana zasklepia się, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Kolagen działa również oczyszczająco, co zapobiega w dużym stopniu infekcjom i zakażeniom. Skóra w tym miejscu może być okresowo zaczerwieniona, jest to naturalny proces gojenia. Wystarczy stosować krem kolagenowy na okres całkowitego zagojenia się rany, a śladu po niej już nigdy nie zobaczymy.

Czy możemy zlikwidować stare blizny?

Kolagen przyspiesza gojenie świeżych blizn i przetarć. Jednak na stare, kilkuletnie blizny działa w sposób nieco inny. Dodatkowa dawka kolagenu stosowana w istniejących bliznach zmiękczy ich brzegi oraz sprawi, że będą one płytsze. Niestety nie będzie możliwe całkowite pozbycie się starych blizn. Jednakże bardzo dobrze działa na blizny takie jak rozstępy, które zaliczamy do blizn płytkich i delikatnych. W tym przypadku mamy bardzo duże szanse na całkowite pozbycie się niechcianych znamion. Tak samo, jak przy powstałych zmarszczkach, kolagen pozwala na całkowite ich wyeliminowanie poprzez nadanie sprężystości i elastyczności naszej skórze.

 

Dodaj komentarz