facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in Bez kategorii - 17 Sie, 2018
by Kamaja - no comments
Walka z łysieniem

lysienieJeśli chodzi o problemy z łysieniem, to mają je zarówno mężczyźni, jak też i kobiety. Sam tego powód może być niejeden, ale sposobów na przeciwdziałanie łysieniu kilka. Warto się także zastanowić nad tym, na ile ten fakt wpływa na życie, czy nie jest czymś w zwyczajnym, a jego poziom zaawansowania mało istotny. Zdarzają się jednak także bardziej poważne przyczyny, takiego rodzaju przypadłości. Czasem trzeba je leczyć, a czasem wystarczy tylko mała zmiana, aby co nieco zatuszować niedoskonałości.

Problem genetyczny

Sam fakt łysienia, może być problemem genetycznym. Oznacza to tyle, ze jeśli w rodzinie osoby dotkniętej problemem łysienia był już kiedyś taki problem, wśród jego krewnych, to znaczy rodziców, dziadków lub pradziadków, to może się okazać, że to jedyna i główna przyczyna takiego stanu rzeczy. Genetyka cały czas się rozwija, a wiadomo także, że na porost włosów ma wpływ coś takiego jak hormony, których niedobór, także może być przyczyną łysienia

Poważna choroba

Kolejnym powodem dla łysienia, mogą być poważne choroby, a wśród nich między innymi nowotwory, których leczenie spowodować może wypadnięcie wszystkich włosów. Inaczej mówiąc stosowanie chemioterapii powoduje bardzo często problem z cebulami włosowymi, przez silne działanie leków i przez to większość włosów wypada już po kilku tygodniach od stosowania takiego leczenia. To może być kłopotliwe, zwłaszcza dla kobiet, dbających o swoje fryzury oraz ładny wygląd. Nawet w czasie choroby, warto zadbać o siebie, bo to dodaje optymizmu, a ten z kolei może mieć wpływ na sam postęp leczenia.

Zakola

Zakola, to specyficzny rodzaj łysienia, nie powoduje znacznej utraty włosów, ale raczej uwydatniają się pewne obszary czoła nad skroniami. To może być spowodowane typem urody, ale także wspomnianym już dziedziczeniem genów. Z pewnością w rodzinie takiej osoby, były już osoby mające podobne problemy. Chociaż samym posiadaczom, czasem wydają się być one dość kłopotliwe, to z pewnością nie stanowią dużego problemu dla fryzjerów, którzy potrafią dobrze strzyc, tak aby co nieco zatuszować niedoskonałości.

Atrakcyjność

Łysienie, może być powodem do czucia się mniej atrakcyjnym, głownie z powodu kompleksów z tego powodu, ale tak naprawdę nie jest powodem do zmartwień, jeśli partnerka, albo partner akceptują taki stan rzeczy. Niektóre osoby płci przeciwnej, twierdzą nawet, że może to być w przeciwieństwie do stereotypów oznaką dużego libido, czyli potencjału seksualnego, a przez to dodatkowo taką atrakcyjność zwiększać. Najważniejsze jest jednak samopoczucie, osoby której problem dotyka. Niektórzy radzą sobie z tym tak, że zwyczajnie siebie akceptują, natomiast osoby mające kompleksy, próbują coś z tym faktem zrobić, na przykład stosując środki na porost włosów, albo wszczepianie dodatkowych włosów. Inni z kolei decydują się na peruki, a w ostatnim czasie powstała też możliwość tatuowania skóry głowy, tak aby tatuaż imitował włosy. Warto wspomnieć, że to zadanie dla fachowca, a także misterne zadanie, mogące trwać wiele godzin. Nakłuwanie małą igiełką skóry jest dość nieprzyjemne i może być lekko bolesne, a nawet powodować omdlenia. Pewną pomoc może przynieść między innymi loxon 2%.

Sposoby poprawy wyglądu

Istnieją różne sposoby na poprawianie wyglądu, między innymi stosowanie różnego rodzaju peruk, albo wszczepiania włosów pod skórę. Technika jest już na tyle zaawansowana, że pozwala także na ich przyklejanie, a większość zabiegów jest mało bolesna. O ile, nie ma takiej konieczności, albo osoba akceptuje swoją łysinę, to nie ma potrzeby zbytniego przejmowania się nią.

Akceptacja

Istnieją dwa rodzaje akceptacji, własna i otoczenia. Najważniejszą sprawą jest własna akceptacja swojego wyglądu, natomiast, dopiero potem otoczenia. Chodzi o to, że osoby akceptujące same siebie, tworzą dużo lepsze relacje z otoczeniem. Wynika to z tego, że znają swoje mocne i nieco słabsze strony, a czasem są w stanie także same siebie korygować, zarówno pod względem wyglądu, jak też samooceny, a przede wszystkim pewności siebie, która nie jest jej skutkiem, ale wynika z czegoś nieco głębszego.

 

Dodaj komentarz