facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in ciśnienie - 14 Mar, 2016
by Kamaja - no comments
Zamiennik papierosów na czas rzucania palenia.

Problem przy rzucaniu palenia wiąże się z ciągłymi pokusami sięgania po niego. To jest nałóg przyzwyczajeń. Nie palimy dlatego, że tego potrzebujemy. Palimy papierosy dlatego, że się do nich przyzwyczailiśmy. Rutyną jest poranna kawa a zaraz po niej papieros. Nasz mózg nie lubi zmian, więc będzie o nim ciągle przypominał.

zakaz palenia pali papierosa
Zidentyfikuj momenty pustki

Należy przygotować się w odpowiedni sposób na tak zwane momenty pustki. Musimy wiedzieć doskonale, w jakich momentach nie potrafiliśmy się oprzeć pokusie palenia. Takimi momentami może być poranna kawa, spotkanie z przyjaciółmi czy też wieczorny spacer, który zawsze kojarzył nam się z paleniem papierosów. Wyodrębnienie takich momentów może okazać się kluczowe w aspekcie całego procesu rzucania palenia. Możemy wtedy mieć nad sobą większą kontrolę. Należy jednak uważać, ponieważ nikotyna ma działanie silnie uzależniające, więc nasz mózg będzie się domagał kolejnej porcji nikotyny ze zdwojoną siłą. Można się wtedy wspomagać takimi preparatami jak np. Desmoxan. Może to nam ułatwić rzucenia palenia. Jednakże trzeba pamiętać, że wszystko zależy od nas samych i naszej silnej woli.

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Byli palacze mają swoje sposoby na zajęcie się w czasie, gdy inni palą. Można stosować gotowe porady. Aby skutecznie rzucić palenie, przynajmniej początkowo wskazane jest unikanie miejsc i czynności, które kojarzą się nam bezpośrednio z paleniem papierosów. Co jednak zrobić w chwilach, kiedy jesteśmy w towarzystwie i wszyscy sięgają po papierosa? Należy wtedy wiedzieć, co zrobić z rękoma. Należy je bezwzględnie czymś zająć. Warto mieć ze sobą jakiś rodzaj pałeczki antystresowej, długopis czy też zwykłą gumkę do włosów, którą możemy się bawić nawet w kieszeni. Nasze ręce muszą mieć na ten czas zajęcie. Świetnie sprawdzają się kluczyki od auta, wygląda to wtedy bardziej naturalnie. Mówi się dużo o tym, że przy rzucaniu palenie tyjemy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jednym ze sposobów jest podjadanie jakiegoś rodzaju smakołyków. Słodycze idealnie zastępują nam papierosy, jednakże mają też swoje skutki uboczne. Dobrą alternatywą jest słonecznik. Każdy z nas zna osobę, która jadła słonecznik, ponieważ rzucała palenie. Jest to skuteczny sposób, jednakże to również może być bardzo uzależniające. Wszystko to sprowadza się do codziennych rytuałów oraz przyzwyczajeń naszego ciała.

Jak radzić sobie ze stresem.

Wielu palaczy twierdzi, że palą papierosy dlatego, ponieważ pozwalają one im rozładować stres. Nie ma większej głupoty. Papierosy pobudzają człowieka oraz podnoszą ciśnienie tętnicze. Ze stresem mają one tyle wspólnego co odwracanie naszej uwagi w inną stronę. Paląc papierosa, możemy się rozluźnić i pomyśleć o czymś innym i to właśnie to sprawia, że się odstresowujemy. Możemy spokojnie zastąpić to innymi czynnościami. Należy też wiedzieć, że palacze kilka razy w ciągu dnia przeżywają większy stres z powodu braku nikotyny (efekt odstawienia) nic więc dziwnego, że zapalenie papierosa powoduje natychmiastową poprawę nastroju. Jeżeli szukasz skutecznej pomocy w rzuceniu palenia, to koniecznie sprawdź nasz ranking tabletek na rzucanie palenia. Silna wola to jedno, ale pomoc przyda się każdemu. Sam osobiście rzuciłem palenie 4 miesiące temu i ciężko jest mi opisać wszystkie korzyści, jakie odczuwam. Najbardziej zauważalnymi jest lepsza wydolność oddechowa oraz poprawa smaku. Proszę się nie śmiać z osób, które są świeżo po rzuceniu palenia i zachwycają się smakiem ogórka. Jest to coś zupełnie naturalnego.

 
Tak, jak zazwyczaj się nie zgadzamy z reklamami telewizyjnymi, tak z jedną trzeba się zgodzić. Każdego palacza, który rzuca można z łatwością poznać. Ogólne rozdrażnienie oraz przygryzanie długopisów i ołówków. Znamy to doskonale. Są to przyzwyczajenia, z którymi można sobie poradzić. Należy tylko odrobina silnej woli i samozaparcia, a po 2 tygodniach nasze stresy związane z rzucaniem palenia się skończą.

 

Dodaj komentarz