facebooktwitteryoutube
Strona główna Promuj zdrowe suplementy i zarabiaj pieniądze
in kobieta - 16 Mar, 2016
by Kamaja - no comments
Zdrowa dieta to droga do odporności i witalności

Zdrowe żywienie jest zalecane nie tylko osobom otyłym. Każdy z nas powinien się żywić w zdrowy i zbilansowany sposób. Wielu lekarzy, zaraz obok leków na różnego rodzaju choroby zaleca odpowiednie żywienie, nie bez powodu.

kosz pełen witamin
Dlaczego dieta jest ważna.

Już od bardzo dawna wiadomo, że nasze zdrowie zależy przede wszystkim od tego, jak się żywimy. Nie bez znaczenia jest powiedzenie “jesteśmy tym, co jemy”. Zdrowa, zbilansowana dieta może nie tylko poprawić naszą witalność i samoocenę, lecz dodatkowo uchroni nas przed różnego rodzaju chorobami takimi jak np. choroby układu krążenia, otyłość, osteoporoza, niektóre choroby nowotworowe żołądka, piersi jelit i wiele innych. Musimy brać pod uwagę to, że odżywiając się zdrowo, nie tylko czujemy się lepiej i jesteśmy zdrowsi, ale dodatkowo więcej pieniędzy zostaje w naszej kieszeni. Im mniej chorujemy, tym mniej wydajemy pieniędzy na lekarstwa, a one z kolei są coraz droższe. Zła dieta może prowadzić również do osłabienia, gorszego samopoczucia i koncentracji, wpływa również znacząco na nasz mózg. jeżeli nie dostarczymy odpowiednich witamin naszemu ciału, możemy mieć problemy z zapamiętywaniem i logicznym myśleniem.

Podstawa zdrowego żywienia.

dbaj o zdrowieWe wszystkim trzeba mieć umiar, tak samo w żywieniu, jak i w reszcie aspektów życia, co za dużo to nie zdrowo. Zbyt mała ilość posiłku również nie wpłynie pozytywnie na nasz organizm. Zalecane jest, aby jeść co najmniej 3 posiłki dziennie, śniadanie, obiad i kolacje. Aby żołądek się nie nudził, dobrze jest wtoczyć w dzienny rytm jeszcze dwie przekąski, takie jak drugie śniadanie i podwieczorek. Pamiętajmy, że przekąski nie są po to, aby się najeść, tylko są po to, aby żołądek nie pracował na pusto. Należy dbać szczególnie o różnorodność posiłków, aby nie wpaść w rutynę posiłkową, która może prowadzić do uczuleń na jedzenie.

Chudnięcie bez głodówki.

Aby tracić tkankę tłuszczową, trzeba trzymać się jednej zasady. Należy spożywać mniej kalorii niż się potrzebuje. Aby było to zdrowe, nie możemy obcinać zapotrzebowania o połowę! Prowadzi to do choroby i anemii. Należy sprawdzić swój bilans kaloryczny i obciąć kalorie o maksymalnie 100. Wtedy będziemy mogli chudnąć bez obawy o nasze zdrowie. Aby chudnąć, nie musimy chodzić głodni, wystarczy jeść bardziej syte posiłki. Przy pozyskiwaniu szczupłej sylwetki może nam pomóc suplementacja np. calominal. Sam w sobie nie zagwarantuje nam on utraty wagi, jednakże pomoże ograniczyć jedzenie i spali dodatkowe kalorie. Na diecie odchudzającej nie możemy ograniczać tłuszczu do zera. Jest on nam tak samo potrzebny, jak inne składniki. Co więcej, zdrowe tłuszcze pomogą nam zrzucić wagę.

 

Dodaj komentarz