Brak snu – bezsenność przyczyny

brak snu bezsenność przyczyny

Męczy Cię brak snu? bezsenność przyczyny? co powoduje brak snu w nocy ? brak snu skutki? co ma z tym wspólnego niebieskie światło a sen ? Dowiesz się dziś o tym wszystkim, wiedza będzie bezcenna ale świadomość będzie smutna, świadomość tego jaką sobie robisz krzywdę.

brak snu bezsenność przyczyny
będziesz dalej się gapił w ten telefon?

Przyczyny bezsenności.

Bezsenność to zaburzenie snu, które dotyka aż 35% dorosłych. To ogromna liczba! Charakteryzuje się problemami z zasypianiem, snem przerywanym i spaniem tak długo, jak chcesz ale tylko rano. Brak snu w nocy ma swoje skutki, prowadzące do nadmiernej senności w ciągu dnia, większego ryzyka wypadków samochodowych i rozległych skutków zdrowotnych wynikających z tego że brak snu jest lub będzie Twoją codziennością.

Najczęstsze przyczyny bezsenności to stres, nieregularny harmonogram snu, złe nawyki dotyczące snu, zaburzenia zdrowia psychicznego, takie jak lęk i depresja, choroby fizyczne i ból, leki, problemy neurologiczne ,nadużywanie ekspozycji na niebieskie światło oraz określone zaburzenia snu. Dla wielu osób połączenie tych czynników może wywołać i zaostrzyć bezsenność.

brak snu bezsenność przyczyny
depresja to jeden ze skutków braku snu

Brak snu w nocy – skutki.

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś noc rzucając się i obracając, już wiesz, jak będziesz się czuł następnego dnia — zmęczony, podirytowany i nie w humorze. Ale pominięcie zalecanych 7 do 9 godzin nocnego snu nie tylko sprawia, że ​​czujesz się oszołomiony i zrzędliwy, cierpi na tym cała rodzina, bo stajesz się chodzącym odbezpieczonym granatem!

Długofalowe skutki braku snu są realne. Wyczerpuje twoje zdolności umysłowe i naraża twoje zdrowie fizyczne na prawdziwe ryzyko. Nauka powiązała kiepski sen z wieloma problemami zdrowotnymi, od przyrostu masy ciała po osłabienie układu odpornościowego.

brak snu bezsenność przyczyny
chyba nie chcesz podzielić losu tego szczęśliwca?

Krótko mówiąc, brak snu jest spowodowany ciągłym kontaktem ze światłem niebieskim lub obniżoną jakością snu. Regularne spanie mniej niż 7 godzin może ostatecznie prowadzić do konsekwencji zdrowotnych, które wpływają na całe ciało. Może to być również spowodowane podstawowym zaburzeniem snu.

Twoje ciało potrzebuje snu, tak jak potrzebuje powietrza i jedzenia, aby funkcjonować jak najlepiej. Podczas snu organizm sam się leczy i przywraca równowagę chemiczną. Twój mózg tworzy nowe połączenia myślowe i pomaga zachować pamięć. Bez wystarczającej ilości snu Twój mózg i organizm nie będą normalnie funkcjonować. Może również drastycznie obniżyć jakość życia.

Przegląd badań z 2010 roku wykazał, że zbyt mała ilość snu w nocy zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci.

Zauważalne oznaki braku snu to: nadmierna senność, częste ziewanie, drażliwość, zmęczenie w ciągu dnia.

Stymulanty, takie jak kofeina, nie wystarczą, aby pokonać głębokie zapotrzebowanie organizmu na sen. W rzeczywistości mogą one pogorszyć brak snu, utrudniając zasypianie w nocy. To z kolei może prowadzić do bezsenności w nocy, po której następuje spożycie kofeiny w ciągu dnia, aby zwalczyć zmęczenie spowodowane godzinami przymykania oczu. Za kulisami przewlekła deprywacja snu może zakłócać wewnętrzne systemy organizmu i powodować więcej niż tylko początkowe oznaki i objawy wymienione powyżej.

Czyli wciskanie więcej i więcej kawy w siebie oraz energetyków pomoże tylko na chwilę, ale po jakimś czasie problem braku snu w nocy wróci ze zdwojoną siłą i prawdopodobnie zakończy się pogotowiem i szpitalem.

brak snu bezsenność przyczyny
czas na rozwiązanie problemu

To co robić żeby spać? żeby się wyspać?

Dobra, postraszyłem trochę, mam nadzieję że skutecznie? bo to co napisałem to prawda. Jeśli nie zaczniesz spać normalnie to wylądujesz w szpitalu z rozwalonym organizmem fizycznym a także psychicznym.

O tym jak sobie radzić by lepiej spać , a dokładniej to podaje na tacy 6 sposobów na skuteczną poprawę snu – TUTAJ – przeczytaj koniecznie!

A – TUTAJ – jeszcze wpis odnośnie suplementu który jest tani, dostępny w każdym sklepie zielarskim i aptece a przy tym jest bardzo skuteczny.

brak snu bezsenność przyczyny
specjalne okulary które sprawią że zaśniesz

Niebieskie światło a sen.

Z pomocą przychodzi Polska firma – eyeshield.com – uświadamianie społeczeństwa na temat wpływu światła na zdrowie oraz zapewnienie skutecznej ochrony przed światłem niebieskim. Tak właśnie powstało EyeShield.

Firma ma dwa rodzaje okularów , na noc ( te nas w tym artykule głownie interesują ), oraz na dzień. Zasada działania okularów nocnych jest bardzo prosta. Każdy telefon, laptop, tablet czy TV generują tzw. światło niebieskie które pobudza nas mózg, atakuje tysiącami bodźców non stop. Za dnia nie czuć tego i nie przeszkadza nam to, chyba że ktoś siedzi cały dzień przed tv czy telefonem w ręce no to w tedy na pewno odczuwa negatywne skutki tego zjawiska. Co gorsza ludzie nie zdają sobie sprawę że jeżeli siedzą przed TV, nie oglądają go , tylko leci w tle, a na nogach mają laptopa, w ręce telefon to są atakowani z 3 źródeł na raz!

Ja osobiście noszę te okulary – SPRAWDŹ – najbardziej mi się podobają, najlepiej leżą, ale wybór jest bardzo duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie, nawet wersję ala – TONY STARK – z Avengers!

Jak używać okularów nocnych?

Odpowiedź Cię nie zaskoczy! – Bardzo prosto. Mniej więcej 4 godziny przed snem po prostu zacznij je nosić, możesz przy tym, oglądać TV, siedzieć przy telefonie itp. Oczywiście dla Twojego ogólnego zdrowia było by lepiej gdybyś chociaż 30 minut przed snem odstawił całą elektronikę i zaczął przygotowywać się do snu.

brak snu bezsenność przyczyny
rozwiązanie na dzień
Okulary na dzień.

Okulary w wersji NA DZIEŃ to wersja blokująca sztuczne światło niebieskie w ciągu dnia. Stosujesz je gdy pracujesz przed komputerem lub gapisz się w telefon godzinami bez przerwy. Wersja dzienna chroni przed zmęczeniem oczu, przed utratą energii spowodowaną właśnie ciągłym kontaktem z ekranami typu LED. Nadają się również wyjątkowo dobrze do wieczornej jazdy nocnej. Ja właśnie w tedy je zakładam.
Ponieważ inne samochody z mocnymi ledowymi światłami po prostu mnie bardzo rażą i powodują migrenę. Dzięki tym okularom ( ja mam takie ) mogę spokojnie prowadzić samochód bez bólu oczu i głowy.

NA KONIEC NIESPODZIANKA:

Uprzejmość producenta pozwoliła zdobyć dla naszych czytelników RABAT 5% !!!!

Wystarczy w polu Wykorzystaj Kupon , wpisać: ZDROWIE5 , tak jak na obrazku poniżej.

brak snu bezsenność przyczyny
rabat specjalnie dla Ciebie

Podsumowanie:

Jeżeli zacząłeś czytać ten artykuł to znaczy że jesteś osobą która ma problemy ze snem lub znasz kogoś bliskiego kto takie problemy ma. Masz tu całkiem pokaźną wiedzę dotyczącą tego co może stać się negatywnego jeżeli będziesz długotrwale zaniedbywał sprawy snu i regeneracji.

Dostałeś też narzędzia i sposoby na to by poprawić jakość swojego snu oraz w niektórych przypadkach w ogóle spać:)

Teraz zrób z tej wiedzy użytek!

Źródła:

książka Śpij dobrze

książka Why we sleep

książka Sztuka spania i wstawania

książka Jak spać żeby się wyspać

badania:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/B9780444537027000075

https://psycnet.apa.org/record/2010-13439-002

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.