3 sposoby na suche oczy

suche oczy

Poznaj 3 sposoby na suche oczy. Choroba ta, to nieprawidłowe nawilżenie powierzchni naszego oka, któremu towarzyszy zaczerwienienie, pieczenie, a także uczucie ciała obcego w naszym oku. Dzisiejszy artykuł będzie o wspomaganiu konwencjonalnych form leczenia tej uciążliwej przypadłości.

suche oko
suche oko , piecze, pali, boli ale nie trzyj!

Badania naukowe na temat leczenia zespołu suchego oka.

Zespół suchego oka jest jedną z najczęstszych chorób oczu i dotyka według różnych szacunków od 15 do 35 % osób dorosłych. Występowanie zespołu suchego oka może być związane z niestabilnością kanału zerowego czy też zapaleniem powierzchni samego oka, brakiem równowagi hormonów płciowych, dysfunkcją neurologiczną, dysfunkcją gruczołu krokowego, zabiegiem chirurgicznym lekami oraz długą pracą przed komputerem.

Objawy kliniczne obejmują dyskomfort w oku, nadwrażliwość na światło, uczucie ciała obcego w oku, suchość oraz podrażnienie. Wszystkie te objawy mogą powodować dyskomfort, a nawet zaburzenia widzenia. Badania naukowe wykazały, że po 50. Roku życia częstość występowania tego schorzenia u kobiet i mężczyzn podwaja się co 5 lat, a częstość występowania u kobiet jest wyższa niż u mężczyzn.

Wraz ze starzeniem się populacji i wzrostem średniej długości życia, zespół suchego oka nadal będzie jedną z głównych przyczyn wszystkich chorób oczu. Sprawdźmy zatem, jakie metody leczenia mogą pomóc w przypadku zespołu suchego oka.

suche oko
suche oko i Omega 3

Suche oczy a Omega 3.

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 biorą udział w wielu procesach fizjologicznych w naszym organizmie. Są również ważnymi składnikami strukturalnymi błon komórkowych. Biorą udział w różnych funkcjach błon, takich jak płynność, przepuszczalność, aktywność enzymów związanych z błoną oraz przekazywaniem sygnału.

Często uważa się, że przyczyny rozwoju wielu chorób przewlekłych, które są obserwowane we współczesnym społeczeństwie, są właśnie związane z niedostateczną podażą kwasów tłuszczowych omega 3. Mowa tutaj o różnych chorobach nowotworowych, chorobach zwyrodnieniowych, metabolicznych, ale także sercowo -naczyniowych.

W przypadku nieodpowiedniej podaży tych związków pojawia się także cukrzyca, otyłość, miażdżyca, problemy z układem odpornościowym, alergie, choroby skóry, problemy żołądkowe – jelitowe, problemy psychiczne ,problemy z pamięcią, problemy emocjonalne, a także depresja, agresja i nadpobudliwość.

A co wspólnego mają kwasy tłuszczowe omega 3 z zespołem suchego oka? Ogromne badanie z udziałem 3 tysięcy pacjentów z zespołem suchego oka wykazała, że suplementacja kwasami tłuszczowych omega 3 zmniejsza objawy suchego oka. Wniosek jest następujący suplementacja kwasów tłuszczowych omega 3 może mieć pozytywny wpływ na poprawę stanu zespołu suchego oka.

suche oko
prosto w oko?

Akupunktura a suche oczy.

Akupunktura na suche oko? Czy to może działać?

To tradycyjny chiński zabieg, który wykorzystuje niezwykle cienkie, metalowe igły do przekłuwania skóry w określonych częściach naszego ciała aby złagodzić ból.

Badanie kliniczne na ponad 3 tys. pacjentów z zespołem suchego oka wykazało, że akupunktura może skrócić czas stosowania sztucznych łez. Ponadto akupunktura w połączeniu ze sztucznymi łzami działa lepiej niż same sztuczne łzy. Dalsze analizy podgrup wykazały, że leczenie akupunktury od dwóch do trzech razy w tygodniu przez 21 do 30 dni przynosiło najlepsze rezultaty.

Sztuczne łzy.

Dostępne są bez recepty w postaci żelu , płynu i maści. Formy tych suplementów bez konserwantów są często zalecane, ponieważ niektóre osoby mogą mieć reakcje zapalne na konserwanty. Nie ma jeszcze sztucznych łez, które byłyby idealne dla wszystkich pacjentów z zespołem suchego oka.

Sztuczne łzy na ogół zawierają celulozę w celu utrzymania lepkości, środek rozprowadzający, taki jak glikol polietylenowy lub polialkohol winylowy, aby zapobiec parowaniu, oraz środek konserwujący, aby zapobiec zanieczyszczeniu.

Większość pacjentów z zespołem suchego oka może stosować łzy w razie potrzeby. U pacjentów z ciężkim suchym zapaleniem rogówki, uszkodzeniem rogówki, paraliżem mrugania lub niedomykaniem oka należy zalecić regularne stosowanie sztucznych łez (co 1–2 godziny) oraz zwiększenie częstotliwości wkraplania podczas czytania lub gdy są narażeni na suchość lub przeciągi, dopóki nie zostanie wdrożone bardziej ukierunkowane leczenie.

suche oko
chińska medycyna jest niezastąpiona

Chińska mieszanka ziołowa.

Ta chińska mieszanka na suche oko nazywa się qi ju di huang wan. Składa się z:

  • Preparowany korzeń rehmanii kleistej
  • Owoc derenia
  • Nasienie rozłożni kolczastej
  • Kłącze żabieńca babki wodne
  • Grzyb poria
  • Kora piwonii drzewiastej
  • Owoc kolcowoju
  • Kwiat złocienia
  • Kłącze pochrzynu chińskiego

Poza wpływem na stan oczu mają funkcje regeneracyjne dla wątroby i nerek. Analiza badania przeprowadzone na ponad 1000 pacjentach z zespołem suchego oka wykazała, że efekty leczenia powyższymi tabletkami w połączeniu z konwencjonalnym leczeniem był lepszy niż w grupie kontrolnej. Wniosek jest następujący tabletki tej chińskiej mieszanki w połączeniu z konwencjonalnym leczeniem mogą pomóc złagodzić objawy zespołu suchego oka i to zauważalnie.

suche oko
zdrowe oko

Podsumowanie:

3 sposoby na suche oczy, o których dziś mogliście przeczytać. Nie bądź zamknięty tylko i wyłącznie na medycynę akademicką, wspomagaj się dodatkowymi sposobami, by proces gojenia – naprawy – poprawy był szybszy i skuteczniejszy. Ponad to, wymienione metody nawet naturalnie dla zdrowych osób sprawią że poczujesz się lepiej. Sprawdź przekonaj się i daj znać!

Leave a Reply

Your email address will not be published.