Wątroba – jak naprawić? – 3 najlepsze produkty

wątroba

Większość ludzie przez całe życie skutecznie niszczy swoją wątrobę. A co powie Twoja wątroba o Tobie? zabijasz ją czy chcesz uzdrowić?

Zazwyczaj dopiero jak ktoś trafia do szpitala to zaczyna interesować się tym co się dzieje z jego wątrobą, po czym dowiadują się że albo są krok od poważnego uszkodzenia organu, lub już jest za późno – w 90% przypadków tylko te dwie opcje wchodzą w grę. Więc może zamiast zdać się na los to po prostu zaczniesz codziennie, sumiennie dbać o swoją wątrobę?

wątroba
nie lekceważ bólu jeśli się powtarza

Dlaczego wątroba jest taka ważna?

Wątroba pełni 4 bardzo ważne funkcje w organizmie:

  1. Funkcja detoksykacyjna.
  2. Funkcja magazynująca.
  3. Funkcja filtracyjna.
  4. Funkcja odpornościowa.

Więc jak się pewnie domyślasz, wątroba jest jednym z najważniejszych elementów naszego ciała. Dzięki niej jesteśmy w stanie żyć w naszym trującym środowisku, magazynujemy całą tą chemię by nie dostawała się dalej , wątroba bierze również udział w przekształcaniu węglowodanów w energię, odpowiada również za metabolizm tłuszczów.

Posiada również właściwości przetwarzania zużytych czerwonych krwinek oraz filtracji bakterii, wirusów,, grzybów i pasożytów. Ponad to jest kluczem do produkcji i sprawności Twojej żółci.

Teraz przedstawię 5 ważnych produktów które potrafią naprawiać oraz w pełni wspierają pracę Twojej wątroby, zatem zdecydowanie warto włączyć je do swojego menu! Ponieważ są to naturalne produkty, więc wybacz jeśli nie znajdziesz magicznych tabletek na wszystko:)

wątroba
produkty naturalne od pszczół

Propolis czyli kit pszczeli.

Kit pszczeli działa ochronnie na wątrobę a dokładniej zmniejsza uszkodzenia wywołane czynnikami toksycznymi, takimi jak alkohol, antybiotyki czy metale ciężkie. Dodatkową korzyścią z używania propolis jest zmniejszanie zwłóknienia wątroby. Potrafi również obniżać stan zapalny poprzez redukcję poziomu cząsteczek prozapalanych.

Warto też wspomnieć o tym że kit pszczeli wpływa korzystnie na funkcjonowanie osób, które zmagają się z chorobami metabolicznymi jak np. cukrzyca typu 2. Badania naukowe pokazały że spożywając propolis można w dość szybki i łatwy sposób sprowadzić do normy wyniki badań wątrobowych, oczywiście jeśli nie mamy do czynienia z poważnymi uszkodzeniami.

Najłatwiej propolis dodać sobie do herbaty i wypić, szybko i bezboleśnie. Pamiętajmy o tym by sumiennie przyjmować propolis dzień w dzień bez przerwy, co najmniej przez 30 dni. Po takim czasie możemy udać się na badania i sprawdzić czy otrzymaliśmy zadowalające rezultaty.

wątroba
odpowiednie zioła pomogą Twojej wątrobie

Sylimaryna – ostropest plamisty.

Ostropest plamisty a dokładniej substancja w nim zawarta – sylimaryna, ma bardzo rzadką właściwość odtruwającą wątrobę. Potrafi również zahamować niebezpieczną aktywność wolnych rodników, które powstają w wyniku neutralizowania np. antybiotyków lub alkoholu.

Dodatkowo wspomaga regenerację komórek oraz zapobiega odkładaniu się w nich kolagenu, tym samym hamując zmiany martwicze. Ponadto chroni wątrobę przed działaniem czynników toksycznych poprzez uszczelnianie błon komórkowych i hamowanie wnikania toksyn do środka. Wpływa również pozytywnie na produkcję żółci.

Inne korzystne właściwości które nam oferuje ostropest to, zwiększanie wydzielania soków trawiennych i poprawa apetytu. Tę aktywność możemy przypisać zarówno sylimarynie, jak i związkom goryczkowym, które stymulują układ pokarmowy. 

Najwygodniejszą formą przyjmowanie tego zioła będą tabletki, do kupienia w aptekach oraz sklepach zielarskich. Według WHO optymalna dawka to 400 mg dziennie, podzielone na co najmniej 2-3 dawki w ciągu dnia. Czas używania by odtruwanie wątroby było zauważalne to min 3 miesiące – owszem jest to długo, ale w porównaniu z tym że zanieczyszczasz swoją wątrobę długimi latami, to myślę że ten okres i tak jest bardzo krótki. – TUTAJ – przeczytaj wpis odnośnie usuwania metali ciężkich z organizmu, czyli detoksykacji, przyda Ci się na pewno.

Twoja wątroba i inne organy na pewno będą CI wdzięczne.

wątroba
warzywa zawsze dają radę!

Warzywa krzyżowe – wątroba Ci podziękuje!

Warzywa krzyżowe takie jak brokuły, jarmuż czy brukselka mają bezpośredni wpływ na właściwości oczyszczające wątrobę. Związki obecne w tych produktach powodują wzrost aktywności enzymów detoksykujących. To prowadzi do przyśpieszenia neutralizacji i usuwania szkodliwych substancji.

Kiedy mówimy o warzywach krzyżowych możemy wspomnieć także o warzywach liściastych takich jak rukola, sałata, seler naciowy oraz szpinak – TUTAJ – obszerny wpis na temat tego bardzo zdrowego warzywa. Trzeba wspomnieć o tym że codzienne spożywanie przynajmniej jednego z tych warzyw zmniejsza ryzyko wystąpienia niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby.

Podsumowanie:

Jak już wiesz zapewne po przeczytaniu tego wpisu, wątroba jest szalenie ważnym narządem naszego organizmu, odpowiada za przeróbkę całego syfu którym oddychamy, który zjadamy i atakuje nas za dnia codziennego.

Recepta jest bardzo prosta, dobra herbatka , lub jedno odpowiednie warzywo dziennie i już jesteśmy o krok przed innymi! Trzeba tylko chcieć i zacząć jeść warzywa!

Leave a Reply

Your email address will not be published.