Szczęśliwe życie, chcesz więcej szczęścia?

Szczęśliwe życie, chcesz więcej szczęścia?

Jeśli wydarzenia z ostatnich lat sprawiły, że czujesz się emocjonalnie przygnębiony, nie jesteś sam. Masz szczęśliwe życie? pewnie nie. Podczas pandemii brakowało wszystkiego co pozytywne i możesz poważnie potrzebować poprawy nastroju. Jednak mimo że ten odcinek czasu mógł być niezwykle stresujący, ludzie często walczą o znalezienie szczęścia nawet w normalnych czasach.

Psychologia szczęścia.

Właśnie dlatego dziedzina psychologii pozytywnej pojawiła się po raz pierwszy w latach 90. XX wieku. Dziedzina ta próbowała odpowiedzieć na pytania: Dlaczego czasami trudno jest być szczęśliwym? Czy istnieje sposób, aby pomóc ludziom poprawić ich nastrój i perspektywę życiową? Jak się okazuje, odpowiedź na pytanie brzmi tak. Możesz wiele zrobić, aby poprawić jakość swojego codziennego życia i poczuć się bardziej spełnionym. Przetestuj ten przepis na poprawę szczęścia, który obejmuje mieszankę strategii fizycznych i emocjonalnych. Wypróbuj każdą z tych opcji przez tydzień. Oceń, czy jeden lub więcej z tych pozytywnych kroków zwiększyło Twoje szczęście — i rób tak dalej!

rusz się w końcu

Wyjdź i bądź aktywny.

Świeże powietrze i ćwiczenia to potężna kombinacja poprawiająca nastrój. Witalność oraz samopoczucie. Regularne ćwiczenia mogą poprawić zarówno Twoje zdrowie, jak i nastrój. Aktywność aerobowa, taka jak spacery, jazda na rowerze lub bieganie, uwalnia hormony poprawiające nastrój, które mogą zmniejszać stres i zapewniać dobre samopoczucie.

Ponadto, gdy mięśnie kurczą się w powtarzalny sposób, tak jak podczas chodzenia, pływania lub wykonywania czynności, takich jak joga, zwiększa się poziom substancji chemicznej w mózgu zwanej serotoniną ( pamiętaj serotonina to hormon szczęścia a więcej hormonu szczęścia to szczęśliwe życie ), która jest celem wielu leków przeciwdepresyjnych. Wyższy poziom serotoniny wiąże się z lepszym nastrojem. W rzeczywistości jedno badanie wykazało, że zaledwie 90 minut aktywności w tygodniu zapewnia poprawę nastroju podobną do antydepresantu.

W połączeniu z lekami ćwiczenia fizyczne mogą nawet pomóc w zaburzeniach nastroju, które były oporne na inne metody leczenia. Do jakiego ruchu powinieneś dążyć? Badania pokazują, że najlepiej byłoby spróbować co najmniej 30 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności pięć dni w tygodniu lub energicznych 20 minut trzy razy w tygodniu. Ale jeśli nie możesz zrobić tak dużo, pamiętaj, że niektóre są zawsze lepsze niż żadne. Nawet szybki 10-15 minutowy spacer może poprawić nastrój, przynajmniej na krótką metę.

Wszystko zależy oczywiście od Twoich możliwości motorycznych, wieku, doświadczenia. Jedno za to jest niezmienne , trzeba zacząć i trzymać się tego jak najdłużej! Ruszaj się , uśmiechaj i bądź zdrowszy!

TUTAJ – możesz przeczytać o tym jak przygotować się do biegania, a – TUTAJ – do długich spacerów i wędrówek, oraz o bardzo pozytywnych korzyściach jakie z tego wyciągniesz.

małe codzienne przyjemności

Doceń małe codzienne przyjemności.

Drobne niedogodności mogą zepsuć najlepszy dzień — zgubisz klucze, uderzysz się w palec u nogi lub spotkasz zrzędliwego współpracownika. – TUTAJ – przeczytaj o tanim i dostępnym suplemencie który poprawia nastrój.

Może być też odwrotnie. Badania pokazują, że poświęcenie czasu na docenienie małych, przyjemnych chwil może sprawić, że poczujesz szczęście czyli szczęśliwe życie. Skoncentruj się na małych codziennych wydarzeniach w taki sam sposób, jak na dużych, takich jak ślub, narodziny dziecka lub relaksujące wakacje. W końcu to właśnie te małe chwile składają się na większość twojego życia.

Delektuj się czasem spędzonym w ogrodzie (tak, liczą się rośliny doniczkowe) lub siedząc w słonecznym oknie przy filiżance herbaty; śmiać się z członkami rodziny przy dobrym posiłku; lub zadomowić się z dobrą książką. Ponadto świętuj małe kamienie milowe i osiągnięcia, dobrze wykonany projekt lub spełniony dzienny cel.

Podejmij świadomy wysiłek, aby zatrzymać się i cieszyć takimi małymi przyjemnościami każdego dnia. Pamiętaj że nawet uśmiechanie do siebie poprawi Twój nastrój.

za dużo tego

Ogranicz swoje decyzje.

Posiadanie nieskończonych opcji może brzmieć jak sen, ale tak naprawdę posiadanie wielu możliwości może generować więcej zmartwień. Szczęście zależy częściowo od wyborów — w końcu brak kontroli nad swoim życiem byłoby bardzo stresujące,

Jednak badania wykazały, że ludzie, którzy mają więcej opcji, mają więcej okazji do żalu. Czy chciałbyś wybrać innego ubezpieczyciela, strój, abonament na telefon komórkowy, deser? Czy inny wybór byłby lepszy? Dlatego ludzie, którzy prowadzą medytację często ograniczają wybór. Brak konieczności podejmowania wielu decyzji przez cały dzień może być wyzwalający i sprawić że życie będzie szczęśliwe.

Proste ćwiczenie może pomóc złagodzić ciężar wyboru. Zdecyduj, że jeśli decyzja nie pociągnie za sobą poważnych konsekwencji, ograniczysz czas, jaki poświęcisz na wybór, lub dasz sobie mniej opcji. Zobaczysz ile czasu, nerwów i mimo wszystko stresu… zaoszczędzisz sobie.

Zachowaj ciężkie rozważania na większe, bardziej istotne kwestie. Jednak nawet dokonując takich wyborów, staraj się unikać patrzenia wstecz.

szczęśliwe życie
szczęśliwe życie, weź je sobie

Podsumowanie:

Trzy proste zasady, dodaj je do swojego życia na miesiąc i przekonaj się sam jak potrafią pomóc.

Rusz się! Dzienna dawka aktywności wyzwoli w Tobie serotoninę i rozrusza zastane stawy oraz mięśnie. Ciesz się z małych rzeczy, przywróć dziecinną radość z życia, ponieważ nasz żywot składa się właśnie z tych malutkich codziennych rzeczy.

Nie obciążaj się zbyt duża ilością decyzji i wyborów , ogranicz się do prostoty a będziesz szczęśliwszy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.