Soplówka jeżowata działanie

soplowka jeżowata

Soplówka jeżowata to grzyb nazywany w świecie angielskim „lwią grzywą” – Lion’s Maneto grzyb rosnący na drewnie, drzewach i kłodach. Można go spotkać także pod łacińską nazwą Hericum erinaceus. Grzyb ten jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów na rynku. Ma długą historię stosowania przez człowieka – od tysięcy lat jest wykorzystywany do celów leczniczych, spożywczych i obrzędów religijnych. Zawiera związki, które pomagają utrzymać silny układ odpornościowy, dzięki czemu nie choruje się tak często.

soplówka jeżowata działanie
zdrowie w Twoich rękach

Soplówka jeżowata działanie i właściwości odżywcze

Grzyb ten zawiera duże ilości witaminy B1 i C, niacyny, kwasu foliowego i magnezu. Zawiera również śladowe ilości potasu, cynku, żelaza i selenu, a także innych minerałów i witamin. Soplówka jeżowata jest również doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, takich jak ergotioneina, która może pomóc w zapobieganiu powstawania nowotworów.

To co wyrożnia ten grzyb, to wysoka zawartość białka, W suchej masie tego grzyba znajd ziemy około 17g białka na 100g, jest to więc dobre źródło białka, zwłaszcza jeśli unikasz jedzenia mięsa lub nie możesz sobie pozwolić na zakup wysokiej jakości produktów mięsnych.

Soplówka jeżowata a zdrowie

Korzyści zdrowotne płynące ze spożywania grzybów lions mane są dobrze udokumentowane. Na przykład wykazano, że są one doskonałym źródłem polisacharydów i białka, a także witamin i minerałów. Grzyby Lion’s Mane zawierają duże ilości beta-glukanów, które obniżają poziom cholesterolu we krwi i zapobiegają chorobom serca, udarom i nowotworom. Wykazano również, że korzystnie wpływają na obniżenie poziomu trójglicerydów (tłuszczów we krwi), co może prowadzić do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Suplementy z ekstraktem z soplówki jeżowatej.

Na rynku znajdziemy szereg suplementów z ekstraktem z soplówki. Zwykle sprzedawane są pod jej angielską nazwą – Lion’s Mane, w kapsułkach o zawartości od 300 do 1000 mg ekstraktu z soplówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.